PROMOCJA: -15% z okazji WakacjiSprawdź

Modne brody 2021 – sprawdź style brody

Modne brody 2021 – sprawdź style brody


2020 rok dał nam wszystkim mocno w kość, dlatego warto poszukać chociaż najmniejszych sposobów na poprawę nastroju i lepszy vibe. Moja metoda na radzenie sobie z kryzysem? Eksperymenty z epicką, modną brodą, którymi chciałbym Cię zarazić.

Bez względu na to, czy myślisz dopiero o zapuszczeniu brody, czy znudził Ci się Twój dotychczasowy zarost, tutaj znajdziesz wyłącznie najlepsze inspiracje. Poznaj modne brody na 2021 rok i poeksperymentuj ze swoim wyglądem!

Pełna broda dla prawdziwego Brodacza


Czytaj również:


Modna pełna broda 2021


Zaczynamy od klasyki…

Wypróbowana przez Braci w Brodzie na całym świecie, pełna broda to coś, co koniecznie musisz przetestować na swojej twarzy! Oczywiście, pod warunkiem, że jesteś w stanie wyhodować konkretną długość.

Kto z nas nie marzy o epickiej, pełnej brodzie? To przecież kwintesencja brodatego podejścia do życia. Ta modna broda w 2021 roku wymaga jednak trochę poświęceń, a na pewno cierpliwości. Musisz poczekać kilka tygodni, żeby zapuścić kilka centymetrów włosów.

Jak prezentuje się pełna broda? Broda łączy się z wąsami, tworząc spójną całość. Włosy porządnie pokrywają policzki, szyję i podbródek. Długość całości to sprawa indywidualna. Ważne, żeby broda rozciągała się na całej szerokości twarzy.

Pełna broda 2021


Do jakiego kształtu twarzy pasuje pełna broda? Tak naprawdę do każdego, chociaż najlepiej wygląda w połączeniu z twarzą owalną, trójkątną i diamentową,
wtedy nie potrzebuje dodatkowych modyfikacji.

Przy twarzy kwadratowej, modna broda powinna być bardziej zaokrąglona po bokach. Z kolei w przypadku podłużnego kształtu twarzy, warto skrócić brodę i szczególnie podkreślić jej szerokość.

Jak utrzymać pełną brodę w formie?


Możliwość wyhodowania takiej modnej brody w 2021 jak pełna broda, zależy od Twoich genów. Jeśli zapuszczenie włosów na całej szerokości twarzy nie sprawia Ci żadnego problemu, szybko uda Ci się osiągnąć ten styl brody. W trakcie zapuszczania włosów pamiętaj, żeby porządnie rozczesywać brodę i generalnie utrzymywać na twarzy porządek.

Pomoże Ci w tym dobry kartacz, który wyczesze wszystkie zanieczyszczenia, rozczesze każdy włos i pozwoli ułożyć kształt. Moją propozycją jest sprawdzona szczotka ZEW for men z twardego włosia dzika, która świetnie sprawdza się w codziennej pielęgnacji.

Kartacz do brody ZEW
Kartacz do brody ZEW for men


Kiedy uda Ci się osiągnąć odpowiednią długość, przytnij brodę na wybraną długość. Zrób to w taki sposób, aby włosy rozkładały się równomiernie na całej szerokości twarzy i pokrywały policzki, podbródek i górną część szyi.


Balbo, czyli epicka modna broda 2021

Męska broda Balbo
Źródło: brainberries.co


Jeśli pełna broda nie jest dla Ciebie, a za to wolałbyś coś krótszego i bardziej brutalnego w wyrazie, koniecznie postaw na styl brody Balbo, który nadal cieszy się dużą popularnością.

Na pewno kojarzysz ten epicki styl brody na 2021 rok! Wystarczy, że oglądałeś Iron Man’a albo przynamniej jedną część Avengersów. Ten rodzaj zarostu już od kilku lat nosi Robert Downey Jr, wcielający się w superbohatera w czerwono-złotej zbroi.

Jak wygląda styl brody Balbo? Charakteryzuje się gładko wygolonymi policzkami i brakiem bokobrodów. Znakiem szczególnym tego stylu są opadające wąsy, lekko zawieszone pod nosem, które w żaden sposób nie łączą się z modną brodą, rozciągającą się na dwie strony aż do kości żuchwy.

Broda balbo

Do jakiego kształtu twarzy pasuje Balbo? Ta modna broda na 2021 rok najlepiej współgra z twarzą kwadratową, owalną i diamentową, bardzo mocno podkreślając zarys podbródka.

Jak utrzymać brodę Balbo?


Jeśli chodzi o styl brody Balbo, musisz systematycznie dbać o utrzymanie kształtu zarostu. Regularnie reguluj krawędzie brody, a także podgalaj policzki i bokobrody. Kształt wąsów możesz podkreślać woskiem do wąsów, a brodę – niewielką porcją balsamu.

Oba kosmetyki śmiało możesz zastąpić jednym, uniwersalnym produktem. Polecam Ci woskowy balsam Captain Fawcett Booze&Baccy o obłędnie męskim zapachu, który solidnie ułoży zarówno wąsy, jak i brodę, a przy okazji nawilży i odżywi całość.

Balsam Captain Fawcett
Woskowy balsam Captain Fawcett


Aby móc w ogóle osiągnąć ten styl brody na swojej twarzy, musisz najpierw zapuścić pełną brodę i wąsy, a następnie przyciąć całość do określonej formy. Jeśli chcesz mieć pewność dobrego kształtu, lepiej oddaj się w ręce doświadczonego barbera.

 

Kilkudniowy zarost 

Modna broda kilkudniowy zarost
Źródło: menhealth.in

 

Teraz opcja dla miłośników stylów brody „na krótko”…

Zarost to chyba najprostszy i najłatwiejszy w utrzymaniu styl brody w 2021 roku. Tak wiem, niektórzy z Was pewnie nie postrzegają go nawet w kategoriach modnej brody, jednak nie mogę o nim nie wspomnieć. Jest mega wygodny, dodaje dojrzałego charakteru i wygląda bardzo naturalnie.

Kilkudniowy zarost pasuje praktycznie każdemu, bez względu na wiek czy fryzurę. Pod warunkiem, że ten ktoś jest w stanie wyhodować gęsty, pełny zarost, a nie luźną szczecinę. Zarost sprawi, że będziesz wyglądał męsko – i to przy najmniejszym wysiłku. Wystarczy, że raz na tydzień lub na kilka dni skrócisz go, zachowując ulubioną długość.

Jak prezentuje się kilkudniowy zarost? Włosy na twarzy osiągają długość kilku milimetrów i równomiernie rozkładają się pod nosem, pod ustami, na policzkach i na podbródku. Możesz go osiągnąć, nie goląc się przez kilka dni (ich liczba zależy od genów) albo przycinając dłuższą brodę.

Modny zarost

Do jakiego kształtu twarzy pasuje „kilkudniowy” zarost? Do każdego! Zarost rozkłada się równomiernie na różnych partiach twarzy, dzięki czemu nie podkreśla jej cech szczególnych (np. nie wydłuża szpiczastego podbródka ani nie podkreśla wystających kości policzkowych).

Jak utrzymać styl brody „kilkudniowy zarost”?


Nie gól się przez 2 – 3 dni albo skróć swoją brodę do kilku milimetrów. Żeby zachować ten styl brody w schludnej formie, pozbądź się włosów z policzków i z pomocą trymera nadaj zarostowi konkretny kształt, podkreślając linię policzków, linię brody oraz układ wąsów.

Zarost nie wymaga też specjalnej stylizacji. Musisz po prostu dbać o to, aby nie był zbyt krótki, bo wtedy będzie bardziej przypominał efekt zaniedbania niż przemyślaną stylizację. Jeśli chcesz, zadbaj o codzienne nawilżenie i odżywienie zarostu, a w tym celu najlepiej zadziała olejek do brody.

Koniecznie wypróbuj olejek Pan Drwal z linii Bulleit Bourbon. Nie tylko odżywi skórę Twojej twarzy i ten kilkudniowy zarost, ale przede wszystkim otoczy Cię doskonałym zapachem złocistego trunku, czyli amerykańskiej whiskey.

Olejek do brody Bulleit Bourbon
Olejek do brody Pan Drwal Bulleit Bourbon

 

Van Dyke – styl brody na 2021

Modna broda typu Van Dyke
Źródło: outsons.com


Modne brody w 2021 roku obejmują też bardziej oryginalne propozycje. A do takich z pewnością należy styl wywodzący się od flamandzkiego malarza z XVII wieku – Anthony’ego Van Dyke’a. Ta elegancka modna broda przydaje twarzy dojrzałego wyglądu i nutki ekscentryzmu. Przypasuje więc każdemu, kto nie boi się zaszaleć!

Jak wygląda styl brody zwany Van Dyke? To kozia bródka i wąsy, które nie łączą się w jedną całość. Dzięki temu broda zyskuje bardziej zadziorny charakter. Ważne jest utrzymanie odpowiedniego porządku na twarzy, czyli gładkich policzków i wystylizowanych wąsów. Możesz zawinąć je lekko do góry z użyciem wosku lub pozostawić proste.

Broda van dyke

Do jakiej twarzy pasuje broda Van Dyke? Najlepiej komponuje się z twarzą okrągłą i w kształcie serca. Dzięki temu, że broda przyjmuje dość szpiczastą formę, wizualnie wysmukla twarz i niweluje wrażenie krągłości.

Jak utrzymać brodę Van Dyke w formie?


Żeby uzyskać satysfakcjonujący efekt, musisz zapuścić brodę i wąsy na długość kilku centymetrów. Po upływie 2-3 tygodni (w zależności od możliwości Twojej brody) najlepiej udaj się do barbera, aby nadał Twojej brodzie odpowiedni kształt.

Po uzyskaniu charakterystycznej formy modnej brody, samodzielnie utrzymasz ten styl. Wystarczy, że będziesz regularnie podgalał włosy na szyi, policzkach i na obszarze między wąsami a brodą, żeby uniknąć ich połączenia.

Podstawą świetnego wyglądu w przypadku tego stylu brody są wąsy! Układaj je każdego dnia z użyciem wosku, a całość będzie prezentowała się po prostu epicko. Możesz sięgnąć w tym celu po mocny wosk Bluebeards Revenge Classic Blend, który zapewni Ci kontrolę nad każdym włoskiem.

Wosk do wąsów Bluebeards Revenge
Wosk do wąsów Bluebeards Revenge

 

Kozia bródka z wąsami - modny styl brody 2021

Kozia bródka z wąsami
Źródło: toptrendsguide.com

 

Kolejną modną brodą na 2021 rok jest kozia bródka z wąsami. To świetny kompromis pomiędzy samotnymi wąsami a pełną brodą, który dodaje męskiemu wizerunkowi odważnego sznytu. Nic więc dziwnego, że po ten styl brody chętnie sięgają intelektualiści i gwiazdy rocka o buntowniczej naturze!

Kozia bródka z wąsami bardzo dobrze sprawdzi się u każdego, kto ma problemy z zapuszczeniem konkretnej długości lub zmaga się z rzadką brodą. Ten styl wymaga jedynie wyhodowania kilku centymetrów brody wokół warg, na podbródku i pod nosem.

Czym charakteryzuje się kozia bródka z wąsami? To okrągła broda, która otacza usta i łączy się z wąsami. Z jednej strony prezentuje się lekko, a z drugiej – dodaje wizerunkowi pewnej dozy ostrości. Bardzo dobrze współgra z krótkimi włosami albo z fryzurami typu messy hair.

Kozia bródka

Do jakich twarzy pasuje kozia bródka? Najlepiej wygląda na twarzy kwadratowej. Dzięki okrągłej formie, wizualnie zmiękcza kanciaste rysy. Kozią bródkę z wąsami można również przyciąć na bardziej kwadratowy kształt. Wtedy z kolei bardzo fajnie zaprezentuje się na twarzy okrągłej i owalnej.

Jak utrzymać kozią bródkę z wąsami w formie?


Jeśli uważasz, że to właśnie w koziej bródce będzie Ci do twarzy, szybko umów wizytę u swojego barbera. Specjalista od cięcia brzytwą zagwarantuje Ci dobrą bazę dla tego stylu brody, żebyś potem samodzielnie mógł tylko podgalać obszary twarzy wokół epickiego zarostu.

Na co dzień w Twoich rękach pozostanie również stylizowanie koziej bródki i dbanie o jej kondycję. Jak w przypadku każdej brody, kluczowe i w tym przypadku będzie regularne odżywianie całości. To zadanie skutecznie pozwoli Ci zrealizować jeden z balsamów nawilżających.

Polecam Twojej uwadze balsam Proraso Wood&Spice, który zmiękczy brodę, zlikwiduje pierwsze objawy swędzenia, a przede wszystkim nawilży i odżywi całość Twojego zarostu. Przy okazji pozostawi na Twojej twarzy świetny, ciepły i drzewny zapach.

Nawilżający balsam Proraso Wood&Spice
Nawilżający balsam Proraso Wood&Spice

 

 

Modne brody 2021 – podsumowanie

Jak widzisz, modne brody w 2021 roku obejmują stylowe klasyki i bardziej wyraziste propozycje. Jestem przekonany, że wśród nich znajdziesz najlepszą opcję dla siebie i zapewnisz sobie totalnie odświeżony wizerunek z epicką brodą!

Udostępnij
Newsletter BeardMana

Zapisz się na nasz newsletter i odbierz 10% rabatu na pierwsze zakupy! przy zamówieniu za min. 50 zł

Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper Premium