Tattoo studio – jak wybrać najlepszy salon?

Tattoo studio – jak wybrać najlepszy salon tatuażu?

Planujesz zrobić sobie tatuaż, ale nie masz w tym temacie żadnego doświadczenia? Jednym z ważniejszych dylematów, przed którym staniesz, jest wybór studia tatuażu. Skoro dziara ma zostać z Tobą do końca życia, warto zadbać o to, żeby wykonał ją profesjonalny i doświadczony tatuator.

Dowiedz się, jak dokonać wyboru tattoo studio i profesjonalnego artysty. Dzięki temu zwiększysz swoje szanse na wymarzoną dziarę – i to w pełnej okazałości!

Tattoo studio – czym kierować się przy wyborze?


Czytaj również:


Tattoo studio


Studia tattoo w dzisiejszych czasach mnożą się na potęgę, a w każdym z nich pracują zupełnie różni artyści.

Poszczególne salony różnią się między sobą m.in.:

•Doświadczeniem tatuatora

•Autorskim stylem

•Techniką wykonywania tatuaży

•Standardem wyposażenia salonu

•Atmosferą studia i podejściem do klienta.

Jak widzisz, jest o czym myśleć. Wszystkie powyższe aspekty warto wziąć pod uwagę w trakcie poszukiwań idealnego studia. W dalszej części tekstu podpowiem Ci, jak przeprowadzić cały proces, żeby znaleźć najlepsze tattoo studio.

Określ styl swojego tatuażu

Mężczyzna z wytatuowanym ramieniem


Pierwszym krokiem, który najczęściej podejmują wydziarani i który polecam także Tobie, jest określenie przyszłej formy tatuażu.
Oczywiście, nie chodzi o konkretny wzór, bo to już działka tatuatora w studio tattoo, ale chociaż o wybranie stylu lub motywu do ozdobienia skóry.

Jeśli będziesz wiedział, czego oczekujesz, łatwiej uda Ci się to osiągnąć. Założenia dotyczące Twojej przyszłej dziary pozwolą Ci zawęzić pole poszukiwań. Będziesz mógł skupić się na szukaniu artysty, który dziara w zgodzie z Twoją estetyką.

Inspiracji najlepiej szukaj w internecie. Świetnie sprawdzą się m.in.:

•wyniki wyszukiwania Google Images, po wpisaniu konkretnej frazy do wyszukiwarki Google (np. tatuaż na rękę, blackwork czy styl japoński)

•serwis internetowy Pinterest, w którym użytkownicy z całego świata dzielą się projektami tatuaży lub gotowymi wzorami

•grupy dyskusyjne na Facebooku skoncentrowane wokół tematyki tatuażu

•portale internetowe poświęcone tatuażom

•profile społecznościowe konkretnych tattoo studio.

Poznaj zdanie wydziaranych znajomych

Wytatuowany mężczyznaNie da się ukryć, że w przypadku tatuaży ogromne znaczenie mają względy wizualne. Warto więc przed podjęciem decyzji o tattoo studio zobaczyć dziary na żywo. Jeśli masz w swoim gronie pokolorowane osoby, poproś ich o rekomendację sprawdzonego studia. Przy okazji będziesz mógł obejrzeć autorskie tatuaże z bliska.

Jeśli jednak nikt z Twoich znajomych nie ma dziar, potrzebnej inspiracji dot. konkretnych salonów możesz też poszukać wśród społeczności wydziaranych. Np. na Facebooku znajdziesz mnóstwo grup dyskusyjnych, na których użytkownicy dzielą się swoimi małymi dziełami sztuki i podrzucają linki do sprawdzonych tattoo studio.

Nie zawsze musisz też szukać gotowych odpowiedzi. Grupy dyskusyjne charakteryzują się tym, że użytkownicy chętnie wchodzą w interakcje. Możesz więc podrzucić pytania w stylu: „Jakiego tatuatora w Bydgoszczy polecacie?”, „U kogo zrobić dotwork?” czy „Polecacie tattoo studio X?”, a na pewno dostaniesz całą garść sensownych wskazówek.

 

Przejrzyj profile społecznościowe tattoo studio

Tatuator robiący tatuaż w tattoo studio


Po konsultacjach społecznych, powinno Ci się udać wytypować 2 – 3 studia tatuażu, które najbardziej odpowiadają Twoim wymaganiom. Na tej podstawie łatwiej będzie Ci wybrać to jedno idealne. W następnym kroku przejrzyj social media studiów tatuażu albo konkretnych tatuatorów.

W serwisach społecznościowych bez problemu znajdziesz konta wybranych artystów. Tatuażyści chętnie publikują portfolia swoich projektów np. na Facebooku albo Instagramie. Oprócz zrealizowanych tatuaży, często wrzucają również wzory „do wzięcia”, które możesz sobie zaklepać, żeby w przyszłości zobaczyć je na własnej skórze.

Przy przeglądaniu internetowych profili tatuatorów zwróć szczególną uwagę na zdjęcia tatuaży już wykonanych na skórze. Dzięki nim będziesz w stanie ocenić, jak prezentują się dziary np. tuż po zrobieniu i po wygojeniu. Obejrzysz sposób wykonania konturów, wypełnienia i zobaczysz, jak dany styl wygląda w realu.

 

Poznaj obiektywne opinie o tattoo studio

 

Maszynka w salonie tatuażu

 

Kiedy chcesz kupić nowy telefon albo skorzystać z usług nieznanej firmy, na pewno robisz porządny research w internecie. To ważne, żeby nie wtopić i nie skazać się na porażkę. Co więc dopiero przed zrobieniem tatuażu, którego nie będziesz mógł wymienić na inny model?

Jeśli wcześniejszy research studia tatuażu obejmował kontakt ze znajomymi i przejrzenie grup dyskusyjnych na Facebooku, tę część roboty masz już za sobą. Możesz jednak sprawdzić opinie w innych miejscach internetu:

Część studiów tatuażu ma wizytówki w Google Moja Firma, na których wyświetlają się opinie użytkowników w formie gwiazdek i komentarzy.

Jak je znaleźć? Wystarczy, że w wyszukiwarkę Google wpiszesz nazwę wybranego tattoo studio i dopiszesz miasto. Wyniki wyszukiwania powinny zwrócić Ci widoczną zakładkę z mapą, na której wyświetli się salon tatuażu z ocenami w formie gwiazdek, opinii, a nawet zdjęć zrealizowanych dziar.

Mapa studiów tatuażu


Recenzje dotyczące studia tatuażu możesz też znaleźć bezpośrednio na profilu salonu na Facebooku. Użytkownicy tego serwisu społecznościowego chętnie oceniają usługi, wystawiając gwiazdki i komentarze, nie szczędząc treści i konkretnych wskazówek na temat miejsca.

 

Umów się na wizytę w tattoo studio

Proces tworzenia w tatoo studio

 

Kiedy już po całym researchu uda Ci się wybrać konkretne studio, możesz śmiało nawiązać kontakt z artystą-tatuatorem.

Na tym etapie w pierwszej kolejności ustal, czy decydujesz się na wzór tatuażu spośród propozycji tatuatora, czy jednak chciałbyś, żeby artysta przygotował projekt dziary na podstawie Twoich inspiracji. Taka decyzja powinna ustawić Wam dalszą współpracę.

W trakcie pierwszego kontaktu z tatuatorem powinieneś dowiedzieć się także, jakie terminy sesji wchodzą w grę, ile czasu zajmie tatuowanie konkretnego wzoru na wybranej części ciała i ile będzie Cię kosztowała cała ta zabawa. Na podstawie tych informacji łatwiej podejmiesz ostateczną decyzję.

Jeśli lubisz mieć wszystko pod kontrolą, jeszcze przed umówieniem terminu na dziarę, możesz wpaść z wizytą do wybranego studia tattoo. W ten sposób zyskasz okazję do tego, żeby zobaczyć wnętrze salonu i ocenić, czy jest czysto i bezpiecznie. Możesz nawet poprosić artystę, żeby pokazał Ci sprzęt, z którego na co dzień korzysta.

Spotkanie face-to-face pozwoli Ci ocenić dobry vibe między Tobą a tatuatorem, a to jest naprawdę ważne! Zrobienie większej albo kolorowej dziary może zająć nawet kilka godzin. Warto zadbać o to, żeby ten czas minął Wam przyjemnie.


Jak wybrać tattoo studio? PODSUMOWANIE


Jeśli planujesz zrobić sobie tatuaż i chciałbyś uzyskać jak najlepszy efekt, poświęć trochę czasu i energii na znalezienie sprawdzonego tatuatora. Jak do tego podejść? Oto 5 przydatnych wskazówek:

•Znajdź styl lub motyw tatuażu, który Ci się podoba. Jeśli uda Ci się określić ulubioną estetykę, łatwiej znajdziesz tatuatora dziarającego w Twoim klimacie.

•Podpytaj wydziaranych znajomych lub przejrzyj grupy dyskusyjne na Facebooku, skoncentrowane wokół tematu tatuaży. Na tej podstawie wytypuj 2 – 3 tattoo studia, których dziary widziałbyś na własnej skórze.

•Prześledź aktywność wybranych studiów tattoo w social mediach. Salony chętnie zakładają profile na Facebooku i Instagramie, na których dzielą się swoim portfolio. Zwracaj uwagę na dostępne projekty oraz zdjęcia gotowych tatuaży.

•Poszukaj więcej opinii na temat wybranych salonów. Możesz rozszerzyć swoje poszukiwania o wizytówki Google Moja Firma i recenzje użytkowników na profilach studiów tatuażu na Facebooku. Im więcej dobrych komentarzy i gwiazdek, tym większa szansa na powodzenie Twojej misji!

•Jeśli zdecydujesz się na konkretne studio tattoo, nawiąż bezpośredni kontakt z wybranym artystą. Na bazie wspólnej komunikacji postaraj się ustalić: wzór przyszłego tatuażu, czas trwania sesji, dogodny termin wizyty w studio i kwotę za całość.

Udostępnij
Newsletter BeardMana

Zapisz się na nasz newsletter i odbierz 10% rabatu na pierwsze zakupy! przy zamówieniu za min. 50 zł

Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper Premium