Jak zapuścić brodę

Mężczyzna z gęstą brodą


Zapuszczanie brody do wyzwanie, z którym nie każdy mężczyzna jest w stanie sobie poradzić. Jeśli od pewnego czasu nosisz się z zamiarem zapuszczenia brody, ale masz wątpliwości, czy wytrwasz w postanowieniu – przeczytaj poniższe wskazówki.

Pomogą Ci one dostrzec rzeczy, na które warto zwrócić uwagę. Uchronią przed trudnościami w początkowym okresie zapuszczania brody i przeprowadzą bezpiecznie na brodatą stronę mocy!

1. Podejmij decyzję

Mężczyzna z brodą


To pierwszy i zarazem najważniejszy krok na Twojej drodze do zostania brodaczem.

Kiedy podejmiesz decyzję o zapuszczeniu brody i pozwolisz swojej brodatej mocy wydobyć się z Twojej twarzy, odkryjesz, że jest w tym coś fascynująco pierwotnego.

Coś podobnego do momentu, w którym pierwszy raz przekroczyłeś 200km/h w swoim samochodzie albo kiedy pierwszy raz pobiłeś się o dziewczynę. Coś prostego, porywającego i męskiego. Coś, czego powinien doświadczyć w swoim w życiu każdy szanujący się facet.

 

2. Wyrzuć maszynkę do golenia

Rezygnacja z maszynki do golenia


Tak, to nie żart – wyrzuć, oddaj albo połam na kawałki. A jeśli maszynka była prezentem od Twojego nieżyjącego już dziadka i masz do niej szczególny sentyment, ukryj ją tak głęboko, jak tylko potrafisz.

Pamiętaj, że zapuszczanie brody to nie sprint, ale pełno-dystansowy maraton, podczas którego zdarzają się chwile zwątpienia. Właśnie wtedy najłatwiej jest o podjęcie nieodwracalnej decyzji, której będziesz długo żałować.

Dlatego, idąc za radą „lepiej zapobiegać niż leczyć”, ukryj narzędzie, które czyha na Twój słabszy dzień i może błyskawicznie pozbawić Cię tego, na co tak ciężko pracowałeś.

 

3. Nie słuchaj kobiet

Dyskusja faceta z kobietą


Kiedy zaczniesz zapuszczać brodę, na własnej skórze przekonasz się, jak potężnym żywiołem jest babskie gadanie.  Zaczynając od Twojej kobiety, siostry lub mamy, przez ciocię, babcię i koleżankę z pracy – każda istota płci żeńskiej, kiedy zaczniesz zapuszczać brodę, będzie w kółko pytała Cię: kiedy się w końcu ogolisz?

Na początku pytanie to budzi wyłącznie uśmiech politowania na Twojej twarzy. Jednak, kiedy słyszysz je 55 raz, masz ochotę wyrwać sobie ramię i zatłuc na miejscu niewiastę, która je zadaje.

Dlatego zalecamy uzbrojenie się w cierpliwość, zaopatrzenie w nadprogramowe ilości magnezu, a w przypadku wyjątkowo upierdliwych niewiast, zastosowanie szybkiej riposty:

Ona: Kiedy się w końcu ogolisz?

On: Wtedy, kiedy Ty w końcu schudniesz.

 

4. Zaopatrz się w olejek do brody

Olejek do brody w męskiej ręce


Zrób to najlepiej na samym początku swojej brodatej drogi. Zanim doświadczysz tego, przez co wymięka większość mężczyzn, którzy marzą o epickiej brodzie. Chodzi oczywiście o wysychanie i swędzenie brody, która po latach ukrywania, zaczyna w końcu budzić się do życia.

2-3 krople olejku, wtarte rano w brodę, zmiękczają zarost, nawilżają skórę pod brodą i zabezpieczają włos przed czynnikami atmosferycznymi. Dzięki temu broda nie wysycha, przestaje swędzieć i ma optymalne warunki do wzrostu. A poza tym – genialne pachnie!

Dlatego, jeśli chcesz, aby Twoja przygoda z zapuszczaniem brody trwała długie lata, zamiast kilku dni, miej zawsze przy sobie swój brodaty eliksir.

Lubisz otaczać się niepokornymi aromatami? Wybierz polski olejek do brody Pan Drwal Steam Punk. Już od pierwszego użycia dasz się porwać przez ziołowe akordy – lawendę, cynamon i czarny pieprz. Poczujesz też gałkę muszkatołową, kardamon, a także ciepły cedr i paczulę.

Olejek do brody Pan Drwal Steam Punk
Olejek do brody Pan Drwal Steam Punk


Jeśli wolisz jednak luksusowe nuty świeżych liści tytoniu i aromat kadzidłowca, sięgnij po brytyjski olejek do brody Captain Fawcett Booze & Baccy. Eliksir powstały na bazie wykwintnych olejków eterycznych urzeknie Cię zapachem m.in. egzotycznej wanilii, mchu dębowego, chmielu, goździka i skórek pomarańczy.

Olejek do brody Captain Fawcett Booze & Baccy
Olejek do brody Captain Fawcett Booze & Baccy


Inną propozycją jest olejek Horde Lumberjack z polskiego podwórka. W butelce eliksiru zamknięto aromat dzikiego lasu połączonego z orzeźwiającą czarną porzeczką i świeżo ściętym świerkiem. Jako akcent zapachowy poczujesz mieszankę aromatycznych przypraw!

Olejek do brody Horde Lumberjack
Olejek do brody Horde Lumberjack


5. Dokumentuj efekty

Mężczyzna z brodą i aparatem fotograficznym


Pamiętaj, że z zapuszczaniem brody jest jak ze zmianą sposobu ubierania się. Kiedy codziennie, przed wyjściem do pracy, patrzysz w lustro - nie widzisz żadnych zmian. Jednak, kiedy sięgasz po swoje zdjęcie sprzed 2, 5, czy 10 lat, nie wierzysz, że kiedyś mogłeś się tak ubierać.

Wszystko przez to, że zmiany zachodziły powoli i stopniowo. I z zapuszczaniem brody jest dokładnie tak samo. Osoby, które Cię dawno nie widziały, błyskawicznie zauważą zmiany. Jednak Tobie mogą one umykać. Dlatego tak ważne jest to, abyś regularnie dokumentował swoje brodate postępy i w razie chwili zwątpienia lub gorszego dnia – wracał do nich i nabierał sił.


Jak zapuścić brodę? Podsumowanie

Zapuszczanie brody to wyzwanie, z którym nie każdy mężczyzna jest w stanie sobie poradzić. Jeśli jednak będziesz wystarczająco cierpliwy i nie pogardzisz wskazówkami Twoich doświadczonych brodatych kumpli, może Ci się udać osiągnąć epicki efekt! Pamiętaj:

•Podejmij decyzję o zapuszczeniu brody i bądź wytrwały w swoim postanowieniu
•Pozbądź się brzytwy lub maszynki do golenia
•Puszczaj mimo uszu nudne gadanie kobiet w Twoim otoczeniu
•Sięgaj po obłędnie pachnący olejek do brody
•Dokumentuj zmiany na Twojej twarzy!

Newsletter BeardMana

Zapisz się na nasz newsletter i odbierz 10% rabatu na pierwsze zakupy! przy zamówieniu za min. 50 zł

Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper Premium