Krótka broda – wybierz swój styl

Krótka broda – wybierz swój styl

Krótka broda może być jednocześnie elegancka, ale i wyrazista. Sedno sprawy tkwi w tym, na jaki styl się zdecydujesz i czy będziesz regularnie utrzymywał swój zarost w ryzach. Poznaj 4 rodzaje krótkich bród, które są łatwe w ogarnięciu i wyglądają po prostu epicko.

Dlaczego warto wybrać krótką brodę?

Mężczyzna z krótką brodą

 

Nie każdy Brodacz ma ochotę albo możliwość wyhodowania długiej, np. pełnej brody. Dlatego na ratunek przybywa krótka broda, która jest łatwiejsza w obejściu i daje sporo opcji stylizacji, a do tego jest naprawdę efektowna.

Krótka broda sprawi, że nie będziesz musiał spędzać długich minut przed lustrem, próbując ułożyć jej kształt. Do stylizacji takiego zarostu wystarczy Ci najzwyklejszy kartacz i balsam do brody, a w jedną chwilę będziesz gotowy do wyjścia.

Do codziennego dbania o krótką brodę przyda Ci się np. kartacz do brody ZEW for men z naturalnym włosiem dzika i drewnianą bazą. Szczotka poprawia ukrwienie skóry twarzy, rozczesuje brodę i pozwala wyczesać nawet najdrobniejsze zanieczyszczenie.

Szczotka do pielęgnowania brody ZEW for men
Szczotka do pielęgnowania brody ZEW for men

 

Stylizację Twojej krótkiej brody wspomoże dodatkowo nawilżający balsam do brody o lekkiej, kremowej konsystencji. Proponuję Ci Freak Show Bay Rum od Pana Drwala. Kosmetyk o obłędnym zapachu karaibskiego rumu ogarnie każdy włos na Twojej brodzie, a przy okazji porządnie nawilży skórę.

Balsam do brody Pan Drwal Bay Rum
Balsam do stylizacji brody Pan Drwal Bay Rum

 

Decydując się na krótką brodę, nigdy więcej nie będziesz też musiał przejmować się zmienną pogodą – uciążliwym deszczem czy wiatrem, który atakuje i rozwichrza brody konkretnej długości. Krótkie brody są schludne i trzymają się w ryzach, nawet mimo niesprzyjających warunków.

Przy krótszym zaroście możesz liczyć na większy porządek na Twojej twarzy. Nie będziesz miał „pod opieką” zbyt wielu włosów, które mogłyby nabałaganić. Krótkie męskie zarosty nie plączą się, nie chomikują resztek jedzenia i dają się łatwo uporządkować w każdym momencie. Idealnie!

Krótka broda – 4 style dla Ciebie

Klasyczny styl krótkiej brody


Jeśli przekonało Cię kilka zalet posiadania krótkiej brody, poznaj style, które dla Ciebie przygotowałem. Zadbaj o to, żeby dopasować zarost do swojej twarzy i ciesz się epickim wyglądem.

Kozia bródka dla pewnych siebie Brodaczy

Kozia bródka
Źródło: machohairstyles.com


Pierwszą brodą, która sprawdzi się świetnie, jeśli wolisz krótkie style, jest kozia bródka. W tym przypadku masz do wyboru dwie opcje – samą brodę lub brodę z wąsami, okalającą usta.

Kozia bródka to dosyć odważny styl, który pasuje każdemu, kto chciałby podkreślić swoją pewność siebie, a nawet naturę buntownika.

Ten rodzaj krótkiej brody jest też idealny dla tych Brodaczy, którzy na co dzień zmagają się z rzadką brodą. Tak naprawdę wymaga zapuszczenia niezbyt długich włosów na podbródku, a w wersji z wąsami – również wokół warg.

Kozia bródka najlepiej prezentuje się właśnie w połączeniu z wąsami. Wtedy przyjmuje okrągłą formę, która otacza usta. Jeśli jednak wybierzesz samą brodę, powinna przyjąć nieco ostrzejszy kształt, zapewniając Twojemu wizerunkowi zadziorny sznyt.

Zastanawiasz się pewnie, do jakiego kształtu twarzy najlepiej pasuje ta krótka broda. Lekko obła kozia bródka świetnie współpracuje z twarzą kwadratową, wizualnie zmiękczając twarde rysy. Jeśli jednak przytniesz zarost oddając linie proste, wtedy świetnie dopasuje się do twarzy owalnej i okrągłej.

Jak stylizować kozią bródkę?

Balsam do stylizacji brody Pan Drwal
Balsam do stylizacji brody Pan Drwal Easy Cream


Przygotowanie kształtu tej krótkiej brody najlepiej oddaj w ręce doświadczonego barbera. Po stworzeniu bazowej formy, będziesz mógł zająć się samodzielną stylizacją. Raz na jakiś czas pamiętaj też o podgoleniu brody dookoła właściwego kształtu.

Do stylizacji Twojej krótkiej brody wykorzystaj jeden z balsamów nawilżających, który odżywi brodę i skórę twarzy, a jednocześnie pozwoli podkreślić jej najlepszy kształt. Polecam Ci balsam Pan Drwal Easy Cream o lekkiej konsystencji, który szybko się wchłania i otula brodę odświeżającym, męskim zapachem.


Broda Van Dyke dla prawdziwych gentlemanów

Krótka broda w stylu van dyke
Źródło: outsons.com


Kolejny styl to propozycja dla naprawdę eleganckich gentlemanów. Ta krótka broda, której początek dał flamandzki malarz Anthony Van Dyke, zapewni Twojej twarzy dojrzały wygląd i podkreśli artystyczne usposobienie.

W swojej formie broda Van Dyke jest trochę podobna do koziej bródki. W tym przypadku broda i wąsy występują jednak jako oddzielne byty. Dzięki temu całość ma zdecydowanie ostrzejszy charakter i może wyglądać nawet nieco ekscentrycznie.

W przypadku tej krótkiej brody bardzo duże znaczenie ma regularne przycinanie brody, aby udało się utrzymać porządek całej formy. To gładkie policzki, odpowiednio wystylizowane wąsy i dobrze ukształtowana broda świadczą o epickim wyglądzie tego stylu.

Krótka broda typu Van Dyke pasuje głównie do twarzy okrągłych i w kształcie serca. Dość kanciasta forma zarostu wysmukla twarz i zmniejsza efekt krągłości.

Jak stylizować krótką brodę Van Dyke?

Wosk do stylizacji brody Captain Fawcett Booze&Baccy
Wosk do stylizacji brody Captain Fawcett Booze&Baccy

 

Za stylem tej krótkiej brody stoją przede wszystkim wąsy. To one sprawiają, że całość prezentuje się naprawdę wyraziście i przyciąga spojrzenia. Po uzyskaniu kształtu zarostu Van Dyke w barber shopie, możesz samodzielnie dbać o utrzymanie jego najlepszej formy.

Oprócz regularnego przycinania włosów na szyi, policzkach i między wąsami a brodą, pamiętaj również o układaniu swojej brody, żeby każdego dnia wyglądać świetnie. Ponieważ najważniejszą rolę odgrywają wąsy, w szczególności zadbaj o ich stylizację.

Do modelowania wąsów doskonale sprawdzi się wosk Captain Fawcett Booze&Baccy, powstały na bazie wosku pszczelego i olejków eterycznych. Kosmetyk o obłędnym zapachu tytoniu, chmielu i pomarańczy pozwoli Ci porządnie podkręcić wąs i wyciągnąć ze stylu brody 100%!

Krótka broda typu kotwica

Krótka broda kotwica
Źródło: menhaircuts.com


Jeśli zainteresowała Cię broda Van Dyke, ale nie bardzo przekonuje Cię długość a’la kozia bródka, możesz zdecydować się na styl krótkiej brody zwany kotwicą. Broda w tym wydaniu jest dużo krótsza, bardziej przylegająca do twarzy, i nie łączy się z wąsami.

Krótka broda typu kotwica – podobnie jak poprzednie style – to propozycja o dość brutalnym zacięciu. Wszystko dlatego, że kontury brody są dość ostro zarysowane, a wąsy przyjmują formę cienkiego paska, dokładając do całości jeszcze więcej linii prostych.

Styl krótkiej brody a’la kotwica okaże się świetnym rozwiązaniem dla tych Brodaczy, którzy chcieliby wyglądać poważnie. Oprócz tego ten rodzaj zarostu dodaje +100 do pewności siebie, a przy okazji prezentuje się naprawdę oryginalnie.

Do jakiego kształtu brody najlepiej pasuje ta krótka broda? Świetnie współpracuje z twarzami podłużnymi i w kształcie okręgu. W pierwszym przypadku rozciągnięcie brody na linii żuchwy sprawi, że twarz wizualnie się skróci. W drugim – lekka szpiczastość tej brody wydłuży okrągłą twarz i wyraźnie wyszczupli całość.

Jak stylizować krótką brodę typu kotwica?

Balsam układający do brody Horde Lumberjack
Balsam układający do brody Horde Lumberjack

 

Jeśli zależy Ci na tym, żeby Twoja szpiczasta broda wyglądała naprawdę dobrze, w celu przycięcia brody udaj się do barbera. Doświadczony specjalista zagwarantuje Ci najlepszy kształt, który potem będziesz mógł ogarniać na własną rękę.

Do codziennego układania krótkiej brody typu kotwica wykorzystaj układający balsam, najlepiej o mocnym chwycie i kremowej, lekkiej konsystencji.

Z tej kategorii produktów mogę polecić Ci balsam Horde Lumberjack, który zapewni Ci pełną kontrolę nad każdym włosem Twojej brody. Kosmetyk z nutą czarnej porzeczki i aromatycznych przypraw zapewni Ci ogromną przyjemność!

Klasyczne wąsy - BONUS

Klasyczne wąsy
Źródło: hairstylecamp.com


Na koniec mam dla Ciebie bonus w postaci klasycznych wąsów. Chociaż pasek włosów pod nosem ciężko nazwać krótką brodą, świetnie sprawdzi się u tych z Was, którzy nie mogą pochwalić się imponującym zarostem.

Ta alternatywa dla krótkiej brody w ostatnich latach cieszy się dużą popularnością. Wąsy nie muszą kojarzyć się tylko z wujkiem Januszem, mogą wyglądać naprawdę elegancko. A do tego są dużo mniej wymagające niż jakikolwiek styl brody.

Jeśli lubisz klasykę, zdecyduj się na standardowe wąsy, na które modę rozpoczęli amerykańscy policjanci. W tym wydaniu wąsy przyjmują trójkątny kształt, rozciągający się na całą szerokość ust. Klasyczne wąsy, jeśli są odpowiednio zadbane, mogą wyglądać naprawdę epicko. Są minimalistyczne, schludne i ­­– wbrew pozorom – dość oryginalne. 

Jak stylizować klasyczne wąsy?

Grzebień składany do wąsów Captain Fawcett
Grzebień składany do wąsów Captain Fawcett


Do codziennego układania klasycznych wąsów przyda Ci się sprawdzony wosk i przede wszystkim – praktyczny grzebień do modelowania. Najlepiej taki kompaktowy, który będziesz mógł zabrać ze sobą w podróż albo na trening, żeby w każdej chwili przywrócić wąsom najlepszy wygląd.

Polecam Twojej uwadze niewielki, składany grzebień do wąsów Captain Fawcett. Elegancki gadżet pozwoli Ci nie tylko dokładnie rozczesać wąsy, ale także nałożyć i rozprowadzić po nich porcję ulubionego wosku do stylizacji.

Krótka broda – podsumowanie


Jak widzisz, masz do swojej dyspozycji kilka naprawdę oryginalnych stylów krótkiej brody, w których będziesz prezentował się epicko. Każdy typ brody jest nie tylko praktyczny, ale też wyrazisty i elegancki.

Jeśli uważasz, że krótka broda jest dla Ciebie, wybierz jeden z 4 stylów i ciesz się zupełnie nowym wyglądem:

  • Kozia bródka dla pewnych siebie Brodaczy;
  • Broda Van Dyke dla prawdziwych gentlemanów;
  • Krótka broda typu kotwica;
  • Klasyczne wąsy.
Udostępnij
Newsletter BeardMana

Zapisz się na nasz newsletter i odbierz 10% rabatu na pierwsze zakupy! przy zamówieniu za min. 50 zł

Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper Premium