PROMOCJA: -15% z okazji Dnia OjcaSprawdź

Czym jest Second Skin? Jak używać?

Czym jest Second Skin? Jak używać?

Second Skin, znany również jako folia ochronna lub druga skóra, to innowacyjne rozwiązanie, które pomoże ci wesprzeć proces gojenia tatuażu. Wykonany z cienkiej folii poliuretanowej. Second Skin zapewnia ochronę i pielęgnację twojego świeżego dzieła sztuki. Jest samoprzylepny, elastyczny i przezroczysty, idealnie dopasowując się do twojej skóry. Dzięki niemu chronisz tatuaż przed otarciami, tworząc barierę antybakteryjną i umożliwiając skórze oddychanie. Chcesz wiedzieć, jak go używać? Planujesz zrobić dziarę i zastanawiasz się jak pielęgnować świeży tatuaż? Czy pielęgnacja tatuażu jest jest skomplikowana? Na jakim etapie gojenia tatuażu stosować second skin? Na te pytania znajdziesz odpowiedź w poniższym artykule!

Dlaczego warto używać Second Skin?

dlaczego-warto-uzywac-second-skin

pixabay.com

Second Skin to innowacyjne rozwiązanie, które oferuje skuteczną ochronę oraz zapewnia najlepsze aspekty dla pielęgnacji tatuażu. Dlaczego warto użyć go do pielęgnacji tatuażu?

Folia do tatuażu Easy Tattoo Protect 10 arkuszy

Folia do tatuażu Easy Tattoo Protect 10 arkuszy

 

Second Skin zapewnia kompleksową ochronę

Produkt tworzy barierę ochronną, zabezpieczającą tatuaż przed otarciami, bakteriami i zanieczyszczeniami zewnętrznymi. Dzięki temu minimalizujesz ryzyko infekcji i uszkodzenia tatuażu. To szczególnie istotne podczas gojenia, gdyż właśnie po wykonaniu tatuażu skóra jest najbardziej narażona na czynniki chorobotwórcze.

Zapewnia właściwe warunki dla gojenia

Second Skin stworzony został tak, aby zapewnić skórze idealne warunki do gojenia. Elastyczność i przezroczystość folii umożliwiają skórze oddychanie, a jednocześnie tworzą odpowiednie środowisko dla szybszego gojenia.

Odporny na wodę

Po zrobieniu tatuażu możesz zastanawiać się, jak zabezpieczyć go przed wodą. Z pomocą przychodzi właśnie Second Skin, który można stosować bez obaw podczas codziennej higieny oraz podczas kąpieli.

Pamiętaj, że niewłaściwe zabezpieczenie przed wilgocią może powodować odparzenia skóry - dlatego tak istotne jest stosowane odpowiednich produktów. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym posiadaczem wielu tatuaży, czy dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z tatuażem, warto sięgnąć po Second Skin, aby zapewnić odpowiednią pielęgnację dla Twojej skóry.

Łagodzący żel do świeżego tatuażu Neba

Łagodzący żel do świeżego tatuażu Neba

 

Jak używać Second Skin?

jak-uzyc second-skin

emozzy.com

Jeżeli doszło już do zrobienia tatuażu i przychodzi czas na to, by zadbać o swoją skórę, to skup się na poniższych krokach. Dzięki nim nowy tatuaż zostanie odpowiednio zabezpieczony.

  1. Upewnij się, że świeży tatuaż jest dokładnie oczyszczony i suchy przed nałożeniem Second Skina. Warto skonsultować się z tatuatorem, aby uzyskać informacje na temat prawidłowej pielęgnacji dziary.

  2. Delikatnie odklej folię z opakowania, biorąc pod uwagę, że Second Skin jest samoprzylepny. Staraj się unikać dotykania klejącej strony folii, aby nie zniszczyć działania samoprzylepności.

  3. Aplikuj Second Skin na tatuaż, dokładnie przyklejając go do skóry. Upewnij się, że folia jest równomiernie rozłożona i nie tworzy żadnych fałdów ani pęcherzyków powietrza.

  4. Pozostaw Second Skina na skórze przez zalecany czas, który wynosi zazwyczaj od 3 do 5 dni. Pamiętaj, że czas ten może się różnić w zależności od producenta, dlatego zawsze przeczytaj ulotkę i postępuj zgodnie z zaleceniami na opakowaniu.

Po upływie zalecanego czasu należy zdjąć Second Skina, przemyć tatuaż letnią wodą, wysuszć go jednorazowym ręcznikiem papierowym i ocenić stan gojenia. Pamiętaj, że każdy tatuaż jest inny, dlatego ważne jest obserwowanie reakcji swojej skóry i konsultacja z lekarzem lub tatuatorem - szczególnie w momencie, gdy masz wątpliwości.

 

Jak zdjąć Second Skin?

jak-zdjac-second-skin

iroink.pl

Udało Ci się zakończyć proces gojenia skóry? Jeżeli tak pora zdjąć opatrunek i warstwę ochronną. Jak zrobić to bezpiecznie? Postępuj zgodnie z poniższymi krokami:

  1. Delikatnie odklej filtr ochronny, zaczynając od krawędzi i powoli zsuwając go w kierunku środka tatuażu. Pamiętaj, aby nie używać zbyt dużej siły, żeby uniknąć uszkodzenia skóry i tatuażu.

  2. Jeśli filtr ochronny jest mocno przylegający, możesz delikatnie przemyć tatuaż letnią wodą, aby ułatwić proces zdjęcia Second skina.

Po usunięciu Second Skina, twój tatuaż będzie już wstępnie zagojony i gotowy do dalszej pielęgnacji.

 Balsam do tatuażu i codziennej pielęgnacji skóry Neba 200ml

Balsam do tatuażu i codziennej pielęgnacji skóry Neba 200ml

 

Gdzie można kupić Second Skin?

jak-dbac-o-swiezy-tatuaz

tatsites.com

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem Second Skina, możesz znaleźć go w różnych miejscach. Sklepy z produktami do tatuażu, zarówno stacjonarne, jak i internetowe, często oferują ten produkt. Możesz również spróbować znaleźć go w aptekach lub sklepach medycznych. Pamiętaj, aby wybierać sprawdzone, wysokiej jakości produkty, które spełniają wszystkie wymogi dotyczące ochrony tatuażu. Przy zakupie Second Skina zwróć uwagę na opakowanie i instrukcje użytkowania. Upewnij się, że folia ochronna jest oryginalna i nieuszkodzona. Istnieje wiele dostępnych opcji, różniących się ceną i ilością folii w opakowaniu. Wybierz tę, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i preferencjom. Pamiętaj, że cena Second Skina może się różnić w zależności od producenta i ilości folii w opakowaniu.

 https://beardman.pl/easy-tatoo-oczyszczajacy-zel-do-mycia-tatuazu

Żel do mycia tatuażu Easy Tattoo

 

W jaki sposób można chronić i dbać o tatuaż?

jak-dbac-tatuaz

shop.mokshalifestyle.com

Oprócz Second Skina, istnieją inne metody ochrony świeżego tatuażu, które można zastosować podczas procesu gojenia. Każda z nich ma swoje zalety i wady, a wybór zależy od preferencji tatuatora oraz indywidualnych potrzeb i preferencji klienta. Która z nich działa?

Masło do tatuażu RareCraft Navigator 100ml

Masło do tatuażu RareCraft Navigator 100ml

 

Folia spożywcza

Jedną z prostszych i łatwo dostępnych metod jest stosowanie folii spożywczej jako ochrony tatuażu. Weź folię spożywczą i lekko owiń nią świeży tatuaż. Dzięki temu możesz zapobiec otarciom i zabrudzeniom. Należy jednak pamiętać, że folia spożywcza nie jest specjalnie zaprojektowana do tego celu i może nie zapewniać takiej stabilności i elastyczności jak Second Skin. Warto również zauważyć, że folia spożywcza może się lepić do rany, co może powodować dyskomfort podczas jej usuwania. Z folią spożywczą wiążą się również inne problemy - działanie promieni słonecznych z jej użyciem również nie zostanie ograniczone. W trakcie gojenia świeżej rany lepiej podejść profesjonalnie do tematu i wybrać po prostu Second skin.

Podkład chłonny

Inną opcją jest zastosowanie podkładu chłonnego, który ma zdolność wchłaniania wydzielin z tatuażu i utrzymania go w czystości. Podkład chłonny można nałożyć na świeży tatuaż po usunięciu folii opatrunkowej. Jest to opcja szczególnie popularna w niektórych salonach tatuażu, ponieważ zapewnia dodatkową ochronę i ułatwia utrzymanie tatuażu w czystości. Jednak jak w przypadku folii spożywczej, podkład chłonny może nie być tak elastyczny jak Second Skin i może wymagać częstszego zmieniania, aby utrzymać tatuaż w odpowiednich warunkach.

Wybór między tymi metodami zależy od Ciebie i Twoich preferencji. Pamiętaj, że ważne jest, aby zapewnić odpowiednią ochronę świeżego tatuażu podczas procesu gojenia. Dzięki temu zmniejszysz ryzyko infekcji i zapewnisz jego piękny wygląd na długi czas.

 

Jak długo stosować Second Skin?

jak-dlugo-stosowac-second-skin

pixabay.com

Zastosowanie Second Skina powinno trwać przez okres 3-5 dni i odbywać się zgodnie z zaleceniami producenta. Z reguły jest to wystarczająco długi czas, aby folia ochronna mogła zapewnić optymalne warunki dla skóry i zminimalizować ryzyko infekcji. Pamiętaj jednak, że w przypadku świeżego tatuażu, proces gojenia wymaga czasu i uwagi. Dlatego ważne jest, aby stosować Second Skin przez odpowiedni okres, lub do momentu, gdy skóra tatuażu jest już wstępnie zagojona. Nie zapominaj o tym, że każdy organizm może reagować inaczej, dlatego należy śledzić stan tatuażu i skonsultować się z tatuatorem lub lekarzem w przypadku jakichkolwiek niepokojących objawów.

Zestaw ochronny do tatuażu Easy Tattoo

Zestaw ochronny do tatuażu Easy Tattoo

 

Podsumowanie

Second Skin to innowacyjne rozwiązanie, które zapewnia skuteczną ochronę i dogodne warunki dla świeżego tatuażu podczas procesu gojenia. Dzięki elastycznemu i samoprzylepnemu filtrowi ochronnemu, Second Skin zapewnia barierę przed otarciami, bakteriami i zanieczyszczeniami zewnętrznymi. Chroni również tatuaż przed promieniowaniem UV. Stosowanie Second Skina może przyspieszyć proces gojenia, zmniejszyć ryzyko infekcji i minimalizować ryzyko uszkodzenia tatuażu podczas codziennych czynności. Pamiętaj jednak o tym, że każdy tatuaż jest inny i wymaga indywidualnego podejścia do pielęgnacji.

Udostępnij
Newsletter BeardMana

Zapisz się na nasz newsletter i odbierz 10% rabatu na pierwsze zakupy! przy zamówieniu za min. 50 zł

Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper Premium