Broda bez wąsów – 6 epickich typów brody

Broda bez wąsów – 6 epickich typów brody


Chcesz zapuścić brodę, w której będziesz wyglądał elegancko albo bardziej jak „badass”? A może jesteś już szczęśliwym posiadaczem brody, ale marzysz o zmianie jej kształtu? Czasem wystarczy zgolić wąsy, aby zupełnie zmienić swoje odbicie w lustrze. Broda bez wąsów to jeden z tych stylów, który prezentuje się naprawdę epicko!

Przejrzyj 6 propozycji typów brody bez wąsów i wybierz dla siebie ten, który sprawi, że Twoja twarz przybierze prawdziwie męski charakter!

Komu pasuje broda bez wąsów?

 


Czytaj również:


LeBron James z brodą bez wąsów
Źródło: muzurca.com


Niektórzy są zdania, że broda bez wąsów nie ma racji bytu. Co odważniejsi przyprawiają sobie jednak taki styl zarostu i prezentują się w nim genialnie!

Wiele zależy od tego, jaki typ brody wybierzesz i czy uda Ci się go dopasować do swojego wyglądu. Pamiętaj, żeby zarost był naprawdę „w punkt”, musi pasować do kształtu twarzy i stylu ubioru. Jeśli dobrze dobierzesz brodę, która wyrówna Twoje rysy, odkryjesz przed światem – a zwłaszcza przed niewiastami – wszystkie swoje atuty.

Chłopak z zarostem bez wąsów
Źródło: medium.com


Komu pasuje broda bez wąsów? Istnieje bardzo wiele rodzajów zarostu, które możesz śmiało dobrać do siebie. Generalnie jednak taki styl poszerza podstawę podbródka i rozciąga rysy twarzy na boki. Zarost bez wąsa będzie więc pasował głównie brodaczom z twarzami podłużnymi lub w kształcie diamentu.

Chin curtain – broda bez wąsów

 

Chłopak z brodą chin curtain
Źródło: atozhairstyles.com


Broda bez wąsów, tzw. chin curtain lub wianuszek, to kurtyna z włosów, która rozciąga się od jednego do drugiego ucha i przechodzi centralnie przez podbródek.

Ten typ zarostu bez wąsa jest nie tylko łatwy w uprawie, ale też zapewnia dużą elastyczność w swoim utrzymaniu. Możesz zdecydować się na krótszą lub dłuższą wersję i przycinać ją według uznania. Dość popularną długością dla tego typu brody podbródkowej jest 2,5 centymetrów.

Czy broda chin curtain jest dla każdego? Nadaje się raczej dla tych brodaczy, którzy mogą poszczycić się gęstą, regularną brodą. Pasek włosów nie prezentuje się atrakcyjnie, jeśli pojawiają się w nim dziury albo jakiekolwiek uszczerbki wynikające z rzadkiego zarostu.

Wyznacznikiem stylu chin curtain są gładko wygolone policzki, zgolony wąs i obszar pod ustami. Trzeba też pamiętać o tym, żeby regularnie (ok. 2 razy w tygodniu) przycinać brodę na całej długości. Całość utrzymana w ten sposób prezentuje się bardzo porządnie.

Popularnym wariantem brody typu wianuszek jest tzw. chin strap, czyli dużo cieńszy pasek brody, który okala podbródek. Ten rodzaj pasuje wyjątkowo brodaczom o kwadratowym i prostokątnym kształcie twarzy, charakteryzującym się szerokim podbródkiem.

Lincoln beard, czyli broda z tradycjami

 

Prezydent Lincoln z brodą
Źródło: Unsplash.com


Brodę Lincolna – jak sama nazwa wskazuje – wypromował jeden z najsłynniejszych prezydentów Stanów Zjednoczonych. Ten styl doda Ci prestiżu i podkreśli siłę charakteru!

Żeby uzyskać tego rodzaju brodę bez wąsów, musisz jednak podjąć trochę wysiłku. Najpierw musisz pozwolić swojej brodzie swobodnie rosnąć przez co najmniej cztery tygodnie, żeby prezentowała się obficie.

Jak już wyhodujesz dość długą kurtynę, przycinaj ją w taki sposób, aby cała broda miała jednakową długość. Broda Lincolna sięga najczęściej powyżej jabłka Adama.

Jeśli chociaż w połowie chcesz prezentować się tak dumnie jak Abraham Lincoln, musisz dokładnie zgolić wąsa pod nosem i zarost pod dolną wargą. Obszar pod ustami i na policzkach powinien być czysty i uporządkowany. Tylko w ten sposób osiągniesz efekt porządnej brody i nie rozczarujesz swoich przodków!

Soul patch – bródka pod dolną wargą

 

Minimalistyczna broda soul patch
Źródło: toptrendsguide.com


Inną propozycją jest niewielka kępka włosów pod środkiem dolnej wargi. Na tzw. soul patch możesz się zdecydować, jeśli lubisz stawiać na minimalizm.

Choć soul patch to tak naprawdę namiastka brody, niech nie zmylą Cię jej rozmiary. Mały skrawek brody pod ustami tak samo jak inne style brody bez wąsów wymaga codziennej pielęgnacji i przykładnego układania.

Zapuszczenie niewielkiej brody nie należy do trudnych zadań. Wymaga jedynie odrobiny cierpliwości i nieustępliwego charakteru. Dlaczego? Gdy zarost dopiero zacznie się pojawiać pod ustami, zaczniesz go nienawidzić. Niewykluczone, że będziesz też musiał zmagać się z wrednymi komentarzami znajomych. Staraj się w ogóle nie reagować na zaczepki w stylu „masz coś pod wargą”.

Soul patch nada Ci dość agresywnego charakteru! Kształt i rozmiar tego typu zarostu możesz dobierać do własnych upodobań. Może być szeroki, cienki, kwadratowy lub trójkątny. Najważniejsze, żeby znajdował się w centralnym punkcie twarzy. Pamiętaj, żeby dokładnie ogolić wszystko dookoła. Styl traci na atrakcyjności, jeśli otacza go choćby jednodniowy zarost.

Co ważne soul patch wygląda świetnie niezależnie od typu twarzy. Broda będzie więc pasować każdemu, bez względu na wiek. Nawet najlepiej obcięta, potrzebuje odpowiedniej stylizacji. Żeby zapewnić jej efektowny wygląd, na brodę bez wąsów należy nakładać balsam i olejek do brody.


Czytaj również:


 

Broda Amisza dla ceniących swój czas

 

Chłopak z brodą amisza
Źródło: hairstylecamp.com


Kolejny styl brody bez wąsów spodoba się szczególnie tym z nas, którzy nie lubią tracić czasu. Całe piękno tzw. brody Amisza kryje się w jej prostocie. Broda „wypływa” z bokobrodów i rośnie w dół, na całej szerokości twarzy. Może być całkiem długa albo nieco krótsza. To już zależy tylko od Ciebie!

Ten rodzaj zarostu nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności ani zabiegów stylizacyjnych. Ma po prostu rosnąć i cieszyć oczy gęstą kurtyną włosów. Wystarczy więc, że wyhodujesz przynajmniej kilkucentymetrową brodę i zgolisz wąsy, a będziesz prezentował się naprawdę męsko.

Chociaż broda Amisza to propozycja dla tych bardziej leniwych, musisz uważać, żeby nie przegiąć w drugą stronę. Nie chcesz chyba wyglądać jak jaskiniowiec? Po zapuszczeniu brody, regularnie przycinaj brodę o kilka centymetrów (najlepiej z użyciem trymera), żeby rosła zdrowo i osiągała jednakowy poziom długości.

Pamiętaj również, aby każdego dnia szczotkować brodę z użyciem kartacza. Taki zabieg pozwoli Ci regularnie wyczesywać z włosów martwy naskórek i resztki jedzenia, a także pobudzi brodę do wzrostu, aktywując komórki w skórze. Sprawi również, że Twoja broda będzie lśniąca i miękka.

Kozia bródka bez wąsów

 

Robert Pattison z kozią bródką bez wąsów
Źródło: mustache-styles.com


Następna broda bez wąsów wśród moich propozycji to długa, kozia bródka, która wyraźnie kontrastuje z gładko ogoloną twarzą.

Kozia bródka bez wąsów będzie pasowała szczególnie posiadaczom okrągłych lub kwadratowych twarzy. Broda skoncentrowana pod ustami i w centralnej części podbródka, spływa delikatnie w dół, co optycznie wydłuża i wyszczupla twarz.

Ten styl brody bez wąsów sprawdzi się też w przypadku tych brodaczy, którzy zmagają się z dość niejednolitym zarostem, np. z dziurami na wysokości policzków i nad ustami. Zapuszczenie brody wyłącznie poniżej dolnej wargi pozwoli skoncentrować uwagę na Twoich atutach!

Jak uzyskać efekt koziej bródki bez wąsów? Jedyną wymaganą pracą jest regularne usuwanie zarostu spod nosa, policzków i okolic szczęki. Z pomocą trymera staraj się też regulować kozią bródkę pod ustami. Wybierz dowolny kształt – możesz przyciąć brodę w łagodny szpic lub nieco ją zaokrąglić.

Męski full beard bez wąsów

 

Mężczyzna z długą brodą bez wąsów
Źródło: maendfrisurer.info


Kolejny styl oddziela prawdziwych mężczyzn od chłopców! Chodzi oczywiście o full beard, ale w wersji pozbawionej wąsów.

Na ten styl brody zdecyduj się pod warunkiem, że dasz radę wyhodować naprawdę gęste i długie owłosienie. Ten typ zarostu nie będzie wyglądał efektownie, jeśli spod warstwy włosów będą prześwitywać puste miejsca.

Z racji tego, że full beard przykrywa praktycznie całą dolną część twarzy aż po szyję, pasuje do każdego typu twarzy. W przypadku okrągłych kształtów, optycznie wydłuży i wysmukli twarz. Z kolei przy twarzach kwadratowych czy diamentowych, pozwoli całkowicie zatuszować kanciaste rysy.

Jeśli chcesz więc wyglądać jak prawdziwy badass, jedynym koniecznym działaniem jest regularne golenie wąsów i zarostu z okolic policzków. Żeby Twoja broda bez wąsów wyglądała przy tym wszystkim na utrzymaną w ryzach, pamiętaj o regularnym szczotkowaniu z użyciem kartacza i nakładaniu obłędnie pachnących olejków.

Brody bez wąsów – 6 propozycji

 

Chłopak z brodą bez wąsów
Źródło: industrious.info


Poznałeś właśnie 6 typów brody bez wąsów. Teraz pora poeksperymentować, żeby wybrać dla siebie ten najlepszy rodzaj zarostu, który będzie pasował do Twojej twarzy i indywidualnego stylu! Dla przypomnienia, możesz wybrać jedną z moich propozycji:

•Chin curtain przypomina kurtynę włosów, która tworzy wianuszek od jednego ucha do drugiego, przechodząc centralnie przez podbródek. Wymaga gęstej, regularnej brody.

•Lincoln beard to z kolei broda z tradycjami! Aby wyglądała świetnie, jej długość powinna sięgać jabłka Adama.

•Soul patch to propozycja dla brodaczy stawiających na minimalizm. Ta namiastka brody pod dolną wargą pasuje każdemu i dodaje nieco agresywnego charakteru.

•Broda Amisza świetnie sprawdzi się u tych brodaczy, którzy cenią każdą minutę albo są nieco leniwi. Wystarczy wyhodować dłuuuugą brodę i zgolić wąsy, żeby prezentować się naprawdę męsko.

•Kozia bródka bez wąsów koncentruje się w okolicy ust i spływa w dół. Dzięki temu optycznie wyszczupla i wydłuża twarz w kształcie kwadratu lub okręgu.

•Full beard to broda bez wąsów, która podkreśla prawdziwie męski charakter! Sprawdzi się wyłącznie w przypadku każdego, kto jest w stanie wyhodować naprawdę gęste i długie futro.

Udostępnij
Newsletter BeardMana

Zapisz się na nasz newsletter i odbierz 10% rabatu na pierwsze zakupy! przy zamówieniu za min. 50 zł

Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper Premium